CINEMA CITY

19 stycznia na ekranach Cinema City debiutują głośne tytułu, m.in. pokazywana także w formacie IMAX japońska animacja „Chłopiec i czapla” oraz nagradzany na festiwalach film „Biedne Istoty”. Dla najmłodszych widzów przygotowano bajki „Pies i robot” oraz „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, które trafiają do Oferty Rodzinnej kina. Weekend będzie też ostatnią szansą na udział w konkursie familijnym „Wyfrunięci”, w którym można wygrać rodzinny wyjazd do Dublina! Kino warto odwiedzić także z okazji Dnia Popcornu, który Cinema City organizuje 19 stycznia, a jedną z atrakcji będzie darmowy popcorn dla posiadaczy kart Unlimited przez cały weekend!

„Chłopiec i czapla” w IMAX

Najnowsza japońska animacja, w której zdobywca Oscara Hayao Miyazaki ponownie zaprasza do swojego świata. Tym filmem mistrz gatunku w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film już został w Japonii okrzyknięty arcydziełem, będącym opowieścią o stracie i przemijaniu, ale też popisem niczym nieograniczonej wyobraźni. Młody Mahito, z tęsknoty za matką, wyrusza do magicznego miejsca, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek. Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszczają Tokio i przeprowadzają się na wieś. Chłopiec zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

„Biedne istoty”

Grecki reżyser Yórgos Lánthimos powraca z najnowszym filmem, w którym ekscentryczny naukowiec, doktor Godwin Baxter (Willem Dafoe) przywraca do życia zmarłą kobietę, nadając jej imię Bella (Emma Stone). Dziewczyna jest niczym czysta karta, naukowiec może ją formować, jak chce, ucząc wszystkiego od nowa.  W bohaterce budzi się w końcu ciekawość świata i chęć poznania go nie tylko pod cudzą kuratelą. Wyrusza w podróż po całej Europie, poznając realia życia w każdym aspekcie. Film, jak wcześniejsze dzieła reżysera budzi wiele emocji, a także zbiera najcenniejsze filmowe nagrody. Zdobył dwa Złote Globy, w tym dla Emmy Stone za główną rolę oraz Złotego Lwa w Wenecji za najlepszy film.

Dla najmłodszych widzów pojawią się animowane nowości filmowe: „Pies i robot”, z historią psiego bohatera, który czując się samotny w Nowym Jorku ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy oraz „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, o dzielnych poszukiwaczach sposobu na ochronę dżungli przed niebezpiecznym złoczyńcą. Oba tytuły dołączają do filmów objętych Ofertą Rodzinną w Cinema City, co oznacza, że dorośli za bilety na seans zapłacą tyle co dzieci.

Ostatnią premierą prezentowaną 19 stycznia jest film „Będzie lepiej”. Bezpretensjonalna, francuska komedia portretująca świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę. W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina – Noémie Merlant i Mathieu Amalric.

W oczekiwaniu na kontynuację „Diuny” można odświeżyć wrażenia z pierwszej części, którą Cinema City ponownie pokaże w formatach IMAX i 4DX od 9 lutego. Przedsprzedaż na te seanse już wystartowała.