CINEMA CITY

Od 16 lutego w kinach Cinema City królować będzie „Madame Web”, z Dakotą Johnson w roli obdarzonej mocą jasnowidzenia ratowniczki. Ten pełen dramatycznych zwrotów akcji film sci-fi pokazany zostanie też w formatach IMAX, 4DX i ScreenX. Emocji nie braknie także w pozostałych, premierowych dramatach – zobaczymy opartą na faktach rodzinną historię „Bracia ze stali” z wrestlingiem w tle oraz psychologiczny polski film „Ultima Thule”, doceniony na Festiwalu w Gdyni. Element humoru wprowadzi komedia „Sami swoi. Początek”, a muzyczną gwiazdą ekranów będzie Bob Marley w biograficznym dziele „Bob Marley: One Love”.

Cinema City 1 marca pokaże maraton Diuny – widzowie podczas jednego wieczoru będą mogli zobaczyć obie części filmu. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży.

Premiery weekendu:

Madame Web jest filmem akcji, w którym główna bohaterka, ratowniczka medyczna, ma niezwykłą umiejętność jasnowidzenia. Na jej drodze stają trzy młode kobiety, u których widzi ich niezwykłą przyszłość. Ta może stać się faktem, pod warunkiem, że kobietom uda się jej dożyć. W filmie, poza Dakotą Johnson zobaczymy też między innymi Sydney Sweeney. Popisowe zwroty akcji i efekty specjalne podkreślą pokazy na ekranie IMAX, w ruchomych fotelach 4DX oraz na ekranie 270 st. ScreenX.

Bracia ze stali to oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. Surowy teksański ojciec zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów. W filmie występują: Zac Efron („Podły, okrutny, zły”), Jeremy Allen White („The Bear”), Harris Dickinson („W trójkącie”) oraz Lily James („Pam i Tommy”).

Bob Marley: One Love. Historie życia muzycznych gwiazd przyciągają widzów do kin jak magnes. Tym razem twórcy pokazują biograficzną opowieść o ikonie, która zainspirowała pokolenia swoim przesłaniem o miłości i jedności. Historia Boba Marleya to opowieść o pokonywaniu przeciwności losu i o tym, co stało za jego rewolucyjną muzyką. Film powstał we współpracy z rodziną Marleyów. Występują Kingsley Ben-Adir, James Norton i Lashana Lynch.

Sami swoi. Początek – remake kultowego polskiego klasyka filmowego, ukazujący losy rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. W komedii w reżyserii Artura Żmijewskiego zobaczymy Paulinę Gałązkę, Annę Dymną, Zbigniewa Zamachowskiego, Adama Bobika i Karola Dziubę.

Ultima Thule – wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni. Trzydziestoletni Bartek, w tej roli Jakub Gierszał, wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „Co dalej?”. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania.

Repertuar filmowy dostępny na www.cinema-city.pl.