CINEMA CITY

„Za duży na bajki 2” wchodzi do kin Cinema City 15 marca i powiększa pulę filmów objętych Ofertą Rodzinną. Tej kontynuacji przygód młodych bohaterów towarzyszy kinowy konkurs, w którym na młodych widzów czekają emocjonujące nagrody. Połowa marca przyniesie więcej premier: młodzieżowy musical „Mean Girls”, komedię romantyczną „Miłość bez ostrzeżenia”, horror „Urojenie” oraz kostiumowy „Bękart” z Madsem Mikkelsenem.

Za duży na bajki 2, czyli powrót gamingowego trio! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  W rolach głównych bohaterów występują Maciej Karas, Amelia Fijalkowska i Patryk Siemek. Pokazom filmu w Cinema City towarzyszy konkurs, w którym do wygranie są zestawy ze smartwatchem i słuchawkami. Wystarczy mieć bilet na film Za duży na bajki 2 i odpowiedzieć na pytanie na stronie konkurs.cinema-city.pl.

Mean Girls – komediowy musical o szesnastoletniej Cady Heron, która przeprowadza się z matką z Kenii do USA i zaczyna naukę w liceum. Przyjaźń ze szkolnymi outsiderami, miłość do popularnego w szkole chłopaka oraz rywalizacja z grupą nastolatek – tym wszystkim żyją bohaterowie filmu. Czy popularność to to samo, co bycie lubianą? Z takim problemem zmierzy się w filmie Cady.

Urojenie – w tym horrorze kluczowy jest Chauncey, tylko z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem. Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich dziewczynka boleśnie się kaleczy, Jessica postanawia interweniować. Ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by dziś zrezygnować z zemsty.

Miłość bez ostrzeżenia. W tej komedii romantycznej zobaczymy Joannę Kulig, która zagrała u boku Anne Hathaway, Petera Dinklage’a oraz Marisy Tomei. Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta, bo zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno – nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

Bękart – historyczny dramat w wybranych kinach Cinema City

Jest rok 1755. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją. Gdy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.

Repertuar filmowy dostępny na www.cinema-city.pl.