CINEMA CITY

Premierę w kinach 21 marca ma nietypowa produkcja – dokument o popularnym i lubianym influencerze, który zawojował polski Internet. „Budda. Dzieciak 98’” pokaże, jak to się stało, że zwykły chłopak mówiąc o lifestylu oraz motoryzacji zdobył ponad 2 miliony fanów. Dzień później premierę będą miały nowe horrory: „Coś w wodzie” oraz „Gdy rodzi się zło”. Wraz z trzecim tytułem będzie można je zobaczyć w ramach nocnego Maratonu Horrorów 22 marca. Dodatkowo nowością będą dramaty „Norwegian Dream” i „Pamięć”, które Cinema City pokaże w wybranych lokalizacjach.

Film „Budda. Dzieciak 98’” to film dokumentalny, w którym zobaczymy Kamila „Buddę” Labuddę, Krzysztofa Hołowczyca i Wojciecha Golę. Za reżyserię odpowiadają wspólnie Krystian Kuczkowski i główny bohater filmu – Budda. Jest to emocjonująca i wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego w Internecie jako „BUDDA”. To film o tym, jak skutecznie tworzyć w internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowie o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradzi jakich błędów nie popełniać i czego unikać. Dokument pokazuje ogólnopolski fenomen zwykłego chłopaka, który wraz ze swoimi fanami, dokonał rzeczy absolutnie niezwykłych. Każde z jego kont na Instagramie i Youtube’ie śledzi ponad 2 miliony osób. Zabawa lifestylem oraz motoryzacją w bardzo szerokim spektrum doprowadziła do nagrań w dziesiątkach krajów, w różnych zakątkach świata. Ekipa najlepszych ujęć szukała m. in. w Czarnobylu, a także w Stanach Zjednoczonych, Rumunii czy Bośni i Hercegowinie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru, determinacji w spełnianiu marzeń, ale i ogromnym potencjale branży YouTube oraz możliwościach, które są w niej ukryte. Reżyser Krystian Kuczkowski jest współtwórcą hitu „Ania” opowiadającego o życiu znanej aktorki Ani Przybylskiej.

Premiery w wybranych kinach Cinema City

Na ekrany kin Cinema City 22 marca wchodzą dwa nowe horrory: „Coś w wodzie” oraz „Gdy rodzi się zło”. W pierwszym z nich cierpiąca na traumę po dramatycznym wydarzeniu z przeszłości kobieta, w towarzystwie dwóch przyjaciółek, bierze udział w ekskluzywnym, organizowanym w rajskich plenerach ślubie. Korzystając z pobytu na Karaibach, wybierają się w samotny rejs łodzią, nie przeczuwając, że idylliczna podróż zmieni się w zaciętą walkę o przetrwanie. Zdane tylko na siebie i dryfujące na otwartym morzu, muszą zmagać się nie tylko ze skrajnym wycieńczeniem, ale też atakami rekinów-morderców. W filmie „Gdy rodzi się zło”, horrorze amerykańsko-argentyńskiej produkcji mieszkańcy małej osady odkrywają, że wkrótce narodzi się wśród nich Zło. Przerażeni próbują uciekać, zaczynając desperacką walkę z czasem. Szybko okaże się jednak, że będą musieli zmierzyć się z prawdziwym koszmarem.

Obie te nowości filmowe „Coś w wodzie” i „Gdy rodzi się zło”, wraz z trzecim tytułem „Dzieci Amelii”, zostaną pokazane 22 marca podczas Maratonu Horrorów w Cinema City.

W wybranych kinach pojawią się także dwa dramaty, w których kluczowe są ludzkie emocje i los który stawia bohaterów przed trudnymi wyborami. W „Norwegian Dream” polski emigrant staje przed poważnym dylematem, gdy w jego miejscu pracy, norweskiej przetwórni ryb, wybucha strajk. „Pamięć”, w której występują Jessica Chastain i Peter Sarsgaard, to film o wpływie niespodziewanego spotkania ze znajomym po latach, które zmienia proste i uporządkowane życie głównej bohaterki.

Repertuar filmowy dostępny na www.cinema-city.pl.