CINEMA CITY

Rodzina Spenglerów powraca, żeby uratować świat przed duchami i drugą epoką lodowcową. W Cinema City można śledzić ich losy w filmie „Pogromcy duchów: Imperium lodu” także w wyjątkowych formatach – 4DX i ScreenX. Premiery będą miały również takie tytuły jak: pierwsza produkcja o słynnej zwycięskiej bitwie pod Monte Cassino „Czerwone maki”, prequel lubianego horroru – „Omen: Początek”, polski dramat „Kobieta z…” oraz kino familijne – „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” i w wybranych lokalizacjach „Film dla kosmitów”. Ponadto już teraz można kupić bilet na wyjątkowe pokazy filmów anime: „Lupin III: Zamek Cagliostro” oraz „Spy X Family Code: White”.

W „Pogromcy duchów: Imperium lodu” rodzina Spenglerów powraca do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – kultowej remizy strażackiej w Nowym Jorku – aby połączyć siły z oryginalnymi Pogromcami Duchów, którzy opracowali ściśle tajne laboratorium badawcze, które ma przenieść potępianie duchów na wyższy poziom. Kiedy jednak odkrycie starożytnego artefaktu uwalnia złą moc, nowi i starzy Pogromcy Duchów muszą połączyć siły, aby chronić swój dom i uratować świat przed drugą epoką lodowcową.

„Kobieta z…”

Wychowany w małym miasteczku, nieśmiały i unikający kłopotów Andrzej (Mateusz Więcławek) zostaje powołany do służby wojskowej. Stojąc w samej bieliźnie, odmawia zdjęcia skarpetek. Powód? Pomalowane na niebiesko paznokcie. Po latach podczas demonstracji spotyka pielęgniarkę Izę (Joanna Kulig), a dowodem ich silnej więzi staje się dziecko. Andrzej zaczyna jednak coraz bardziej doświadczać dysforii płciowej, więc gdy ma już dostęp do Internetu śledzi strony, szukając informacji o transpłciowości. Ale Polska w 2004 r. nie jest miejscem, w którym mógłby być sobą… do czasu! Wszystko zmienia się, gdy Iza odkrywa jego pamiętnik.

Dynamiczne i nowocześnie realizowane kino batalistyczne, czyli „Czerwone maki” ukazujące realia II wojny światowej i zwycięskiej wojny pod Monte Cassino. Obserwujemy ten trudny czas i historię bitwy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jeden z tysięcy sierot.

„Omen: Początek”, czyli prequel słynnego horroru z 1976 roku i opowieść o młodej Amerykance, która zostaje wysłana do Rzymu, aby rozpocząć życie w służbie Kościoła. Niestety zamiast tego napotyka ciemność, która powoduje, że kwestionuje swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek, który ma na celu doprowadzenie do narodzin wcielonego zła.

Kino familijne dla całej rodziny

Na ekranach kin Cinema City zobaczymy „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”, czyli historię o sympatycznej ferajnie, która dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami. Drugą propozycją w wybranych kinach jest Film dla kosmitów” i historia trzynastoletniego, zamkniętego w sobie, ale bardzo pomysłowego Jeremiego, który całe dnie spędza przed ekranem telefonu, tworząc filmy i wrzucając je do sieci. Podczas wakacji u dziadka nudzi się, do momentu aż na jego drodze staje robot, który przekazuje mu misję do wykonania: wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos. Jest tylko jeden problem, musi znaleźć sobie kogoś do pomocy… Czy Jeremi, któremu nigdy nie brakuje niesamowitych pomysłów, ale brakuje znajomych, otworzy się na innych i odważy na prawdziwą przyjaźń?

Prawdziwa gratka dla fanów anime! Wystartowała przedsprzedaż na dwa tytuły:

„Lupin III: Zamek Cagliostro”, czyli klasyk z 1972 roku od Hayao Miyazakiego, który wyświetlony zostanie na ekranach w dniach 12-14 kwietnia.

„Spy X Family Code: White” nowość z 2023 roku, do zobaczenia również w BNP Paribas IMAX od 26 kwietnia.

Ladies Night i pokaz przedpremierowy:

18 kwietnia zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Ladies Night i znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy miłość ma smak? Podczas spotkania pokazany zostanie doceniony na festiwalu w Cannes francuski melodramat „Bulion i inne namiętności”.  Bohaterka filmu, Eugenie od dwudziestu lat pracuje jako kucharka dla słynnego smakosza. Z biegiem lat rodzi się pomiędzy nimi wyjątkowy, romantyczny związek.

Repertuar filmowy dostępny na www.cinema-city.pl.