CINEMA CITY

Passa dobrych horrorów w kinie trwa. 6 października w Cinema City premierę ma film „Egzorcysta: Wyznawca”, który widzowie zobaczą także w formatach IMAX i 4DX. Tego dnia wśród nowości filmowych znajdą się również „Święto Ognia”, polska komedia obyczajowa pokazywana podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni oraz komedia science-fiction „Podrabiani Zakochani”.

Już teraz fani Taylor Swift mogą rezerwować czas na głośne wydarzenie, jakim będzie kinowy pokaz koncertu „The Eras Tour” 13 października w kinach Cinema City. Co najważniejsze, w sześciu miastach w Polsce gwiazdę będzie można podziwiać też na ekranach IMAX! Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj: www.cinema-city.pl/filmy/taylor-swift-the-eras-tour.

Premiery w Cinema City

„Egzorcysta: Wyznawca” – kontynuacja najsłynniejszego horroru w historii kina

Film jest kontynuacją fenomenalnego horroru z 1973 roku o opętanej przez demona małej dziewczynce. We wchodzącej do kin odsłonie ojciec po śmierci żony samotnie wychowuje córkę. Kiedy ta wraz z przyjaciółką znikają w lesie, aby powrócić trzy dni później, nie pamiętając, co się z nimi stało, uruchamia się cały łańcuch wydarzeń. Ojciec zmuszony zostaje do konfrontacji ze złem. Zdesperowany, szukając pomocy, odnajduje znaną dobrze widzom Chris MacNeil. Kino czekało aż 50 lat, aby ponownie zmierzyć się z tą historią. To dzieło, uderzające z całą siłą w emocje widzów, Cinema City pokaże także w BNP Paribas IMAX i Sizeer 4DX. Na ekranach zobaczymy Ellen Burstyn, Jennifer Nettles i Ann Dowd, a reżyserem kontynuacji jest David Gordon Green.

„Święto Ognia”

Najnowsza, ciepła komedia Kingi Dębskiej jest wręcz stworzona na jesienne odwiedziny w kinach. Główna bohaterka filmu, Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

„Podrabiani Zakochani”

Science-fiction komediowo i romantycznie? Dlaczego nie! On to playboy i nadęty bufon, który wykorzystuje swojego robota-klona do pierwszych randek, by wkroczyć jak rycerz na białym koniu, gdy robi się bardziej pikantnie. Ona to miłośniczka drogich torebek, która chętnie korzysta z pomocy swojej sobowtórki, by naciągać na drogie prezenty napotkanych naiwniaków. Wszystko działa bez zarzutu, do czasu aż na ich wspólną randkę wysyłają swoje nie do końca legalne zamienniki. Kiedy między robotami zaczyna iskrzyć, postanawiają zbuntować się przeciwko swoim właścicielom i uciec w świat. Bohaterowie muszą odkryć karty i pomimo niechęci do siebie ruszyć w pościg za swoimi klonami, zanim sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli.

 

Repertuar i bilety dostępne są na stronie www.cinema-city.pl .