CINEMA CITY

10 listopada w Cinema City pojawi się najnowsza odsłona uniwersum superbohaterów – „Marvels”. Tego dnia premierę będą miały też horror „Raz, dwa, trzy…. wchodzisz do gry!”, komedia świąteczna „Uwierz w Mikołaja”, dramat historyczny „Porwany” oraz specjalnie dla najmłodszych „Inspektor Pająk”. Ten ostatni pojawi się w Ofercie Rodzinnej Cinema City.

10 listopada będzie też wyjątkowym wieczorem dla fanów „Igrzysk Śmierci” – na tydzień przed premierą najnowszej części będzie można zobaczyć aż cztery poprzednie tytuły serii. Podczas Maratonu Igrzyska Śmierci wyświetlone zostaną: „Igrzyska Śmierci”, „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”, „Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1” oraz „Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2”.

Marvels

Najnowsza odsłona filmowego uniwersum superbohaterskiego z Brie Larson i Samuelem L. Jacksonem została wyreżyserowana przez Nię DaCostę. Tym razem Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, mimo, że wyzwoliła się spod despotycznej kontroli Kree i zemściła na Najwyższej Inteligencji, wciąż nie ma chwili odpoczynku we wszechświecie rozdartym licznymi konfliktami. W czasie kolejnej misji dochodzi do komplikacji – dziwacznym zbiegiem okoliczności bohaterka przekracza kosmiczny portal powiązany z rasą Kree. W efekcie moce Carol zostają splecione z nadludzkimi zdolnościami jej największej fanki, Kamali Khan (znanej jako Miss Marvel), oraz dawno niewidzianej przyszywanej siostrzenicy, astronautki Moniki Rambeau, obecnie służącej na S.Z.A.B.L.I. Cała trójka musi połączyć siły, by ponownie ocalić wszechświat jako grupa o nazwie Marvels.

Uwierz w Mikołaja

Komedia o magii świąt i magii miłości. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert, samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas świąt to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. W filmie zobaczymy Teresę Lipowską, Aleksandrę Grabowską, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego i Mateusza Janickiego.

„Raz, dwa, trzy…. wchodzisz do gry!” Horror prosto z Salem, w którym grupa dzieciaków znajduje przeklęty nóż i przypadkiem uwalnia demoniczną siłę. Zostają zmuszeni do udziału w krwawej grze, takiej, której nie da się wygrać. Zasady są zmienne jak kaprysy demona i wszystko wskazuje na to, że w

„Porwany” jest dramatem historycznym osadzonym w dziewiętnastowiecznych Włoszech. W 1858 roku w żydowskiej dzielnicy Bolonii żołnierze papieża Piusa IX wdzierają się do domu rodziny Mortara. Z rozkazu kardynała mają zabrać 7-letniego chłopca, potajemnie wcześniej ochrzczonego przez opiekunkę, przez co zgodnie z papieskim prawem musi zostać wychowany w wierze katolickiej. Rodzice dziecka nie zgadzają się z takim postępowaniem i robią wszystko, by odzyskać syna.

„Inspektor Pająk” – animowana premiera dla najmłodszych w Ofercie Rodzinnej

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Pełny repertuar filmów i wydarzeń na stronie www.cinema-city.pl .